AKTUALNOŚCI - PRZEDSZKOLE

Szkolna Wigilia


W naszej szkole corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, na którą oprócz wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów zaproszone są również przedszkolaki. W tym roku ten tradycyjny dzień przypadł na 22 grudnia 2017 roku.
Podczas spotkania pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym dzieciom piękne, świąteczne życzenia: dużo zdrowia, wiary, życzliwości, miłości i śnieżnych, mroźnych Świąt Bożego Narodzenia, a następnie przełamała biały opłatek, który spożyliśmy w atmosferze radości i pogody ducha. Po uroczystym odśpiewaniu kolęd i pastorałek przez całą zgromadzoną społeczność dzieci zasiadły do pięknie przystrojonych w pachnące stroiki wigilijnych stołów. Nie zabrakło tradycyjnych potraw: dla starszych uczniów śledzi i sałatek, a dla maluchów czerwonego barszczu i pachnącego kompotu z suszu. Na stole pojawiły się również pierniczki pieczone i dekorowane przez dzieci oraz słodkie cukierki. Cała uroczystość odbywała się w pełnej kulturze spożywania posiłków, a odświętnie ubrane przedszkolaki pokazały jak wspaniale potrafią zachować się w sytuacjach niecodziennych i uroczystych.
Celem takiego spotkania jest podtrzymywanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, wprowadzania świątecznego nastroju, przypomnienie nazw niecodziennych potraw oraz integracja całej społeczności szkolnej i przedszkolnej.
Na najbliższy świąteczny czas całe grono pedagogiczne wraz z dziećmi życzy wszystkim radości i wzajemnego zrozumienia, a w Nowym 2018 roku wielu sukcesów i nowych doświadczeń. 

powrót

Publiczna Szkoła Podstawowa
Przedszkole "Stokrotka"
w Wymysłowie

ul. Wesoła 43
27-415 Kunów

KONTAKT:
tel/fax: (41) 262-47-81
mail: spwymyslow@poczta.onet.pl
 
Ogółem: 346983
Dzisiaj: 53
On-line: 3

UWAGA: Na stronie wykorzystujemy pliki cookie, aby analizować ruch. Korzystając z niej zgadzasz się na to.

Optymalizacja dla Mozilla Firefox - rozdzielczość pozioma min 640px max 1900px                 Projekt: _DM_