AKTUALNOŚCI - SZKOŁA

BEZPIECZNI W SIECI

Przed feriami rodzice uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie mieli okazję spotkać się z policjantami z Komisariatu Policji w Kunowie. Dzielnicowi – Krzysztof Lepiarz i Kamil Żuchowski - w ramach prelekcji przekazali informacje o zagrożeniach, jakie płyną z niezachowania bezpieczeństwa w Internecie. Podczas wykładu uczulali rodziców na konieczność kontroli  dzieci podczas surfowania po stronach WWW,które niekoniecznie są bezpieczne i tym samym uwrażliwiali na potrzebę rozmów z młodzieżą na temat zasad zachowania ostrożności podczas korzystania z Internetu.Termin spotkania z przedstawicielami policji był o tyle dogodny, że w trakcie zimowych ferii dzieci mając dużo wolnego czasu, a znaczną jego część  spędzają przed monitorem komputera.  Dla tych rodziców, którzy rozpoznali  ewentualne zagrożenie lub zauważyli niepokojące oznaki u swoich dzieci dyżurujący w szkole psycholog i pedagog udostępnili godziny dyżurów. Podobne wsparcie zaproponowali policjanci.

Dyrektor szkoły Ida NowakowskaŁapa zachęcała rodziców do czujności,a jednocześnie zaproponowała możliwość spędzenia tego czasu w szkolnej świetlicy i skorzystania z zasobów szkolnych pod opieką dyżurujących nauczycieli.  

Podjęty temat jest na tyle ważny, a dane dotyczące m.in. oszustw, wyłudzeń i różnorodnych sposobów wykorzystywania dzieci poprzez niezabezpieczanie swoich danych osobowych, na tyle niepokojące, że koordynatorzy tej akcji w szkole – p. Wioleta Żelazowska i Magdalena Leszczyńska oraz inni nauczyciele organizujący kl przedsięwzięć mających na celu uzmysłowienie uczniom wagi problemu. W związku z tym organizowane są spotkania z dziećmi, pogadanki i IV Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce profilaktycznej, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Bezpiecznie w Internecie”.

Świadomi rodzice mają kluczowe znaczenie w kwestii  bezpieczeństwa dzieci w sieci,zwłaszcza w czasach, gdy korzystanie z Internetu jest tak wszechobecne, a jego popularność w niektórych przypadkach jest źródłem bezpośredniego zagrożenia dla młodych użytkowników Internetu.

 


powrót

Publiczna Szkoła Podstawowa
Przedszkole "Stokrotka"
w Wymysłowie

ul. Wesoła 43
27-415 Kunów

KONTAKT:
tel/fax: (41) 262-47-81
mail: spwymyslow@poczta.onet.pl
 
Ogółem: 346979
Dzisiaj: 53
On-line: 47

UWAGA: Na stronie wykorzystujemy pliki cookie, aby analizować ruch. Korzystając z niej zgadzasz się na to.

Optymalizacja dla Mozilla Firefox - rozdzielczość pozioma min 640px max 1900px                 Projekt: _DM_