AKTUALNOŚCI - SZKOŁA

Strony: [1]... [25][26][27][28][29][30][31] ...[36]

Zielona szkoła - Łeba 2013

W dniach od 3 do 7 czerwca uczniowie klas II - VI naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Moniką Baran i p. Agnieszką Misztal przebywały na Zielonej Szkole. Pięciodniowy pobyt w Łebie był wielką atrakcją dla wszystkich uczestników.

czytaj całość

26 maja - Dzień Matki

Jest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze Kochane Mamy mają swoje święto – Dzień Matki. Z tej okazji dnia 22 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

czytaj całość

Pierwszoklasiści - prawdziwymi czytelnikami

20 maja br. w bibliotece naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Coroczne pasowanie na prawowitych czytelników odbywa się w miesiącu maju, w którym przypadają Dni Kultury Oświaty Książki i Prasy.

czytaj całość

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietna odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.Rozpoczęła się ona od odśpiewania hymnu państwowego i krótkiego przypomnienia faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem.

czytaj całość

Nałogom STOP

Patologie społeczne to takie zachowania, które odbiegają od pewnych norm społecznych i etyki. Aby uświadomić dzieciom, jak groźne mogą być ich konsekwencje 25.04.2013r. w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV.

czytaj całość

Żywa lekcja historii

10 kwietnia w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina. Aktorzy przeprowadzili żywą lekcję historii „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Program występu obejmował m.in. pokaz walk gladiatorów, targ niewolników oraz prezentację uzbrojenia i ekwipunku legionisty z I w.n.e. W humorystyczny sposób aktorzy przenieśli uczniów w świat pradawnego Rzymu i uzmysłowili znaczenie imperium rzymskiego w rozwoju cywilizacji. Dzieci osobiście obejrzały rekwizyty, przymierzały zbroję, a niektórzy osobiście wzięli udział w pokazie małych tortur.

czytaj całość

Strony: [1]... [25][26][27][28][29][30][31] ...[36]