AKTUALNOŚCI - SZKOŁA

Strony: [1]... [25][26][27][28][29][30][31] ...[36]

Nałogom STOP

Patologie społeczne to takie zachowania, które odbiegają od pewnych norm społecznych i etyki. Aby uświadomić dzieciom, jak groźne mogą być ich konsekwencje 25.04.2013r. w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy IV.

czytaj całość

Żywa lekcja historii

10 kwietnia w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina. Aktorzy przeprowadzili żywą lekcję historii „Rzymskie imperium i tradycje antyku”. Program występu obejmował m.in. pokaz walk gladiatorów, targ niewolników oraz prezentację uzbrojenia i ekwipunku legionisty z I w.n.e. W humorystyczny sposób aktorzy przenieśli uczniów w świat pradawnego Rzymu i uzmysłowili znaczenie imperium rzymskiego w rozwoju cywilizacji. Dzieci osobiście obejrzały rekwizyty, przymierzały zbroję, a niektórzy osobiście wzięli udział w pokazie małych tortur.

czytaj całość

Wielkanoc

21 Marca uczniowie naszej szkoły przywitali Pierwszy Dzień Wiosny uroczystą akademią przybliżającą tradycje Świąt Wielkiej Nocy.

czytaj całość

Tak pisać, by słowom było ciasno, a myślom przestronnie (J. Tuwim)

Od 4-9.03.2013r. w naszej szkole uroczyście obchodzono Tydzień Kultury Języka. Rozpoczął się on od montażu słowno-muzycznego przedstawiającego życie i twórczość Juliana Tuwima.

czytaj całość

Walentynki

14 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Walentynki.

czytaj całość

WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

Tradycyjnie w ostatnim tygodniu przed świętami w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie. W świątecznej inscenizacji nie zabrakło kolęd, pastorałek i recytowanych przez dzieci wierszy.

czytaj całość

Strony: [1]... [25][26][27][28][29][30][31] ...[36]